Collection: On a Budget?

We get it! We can't always afford "the best" but we want to get as close as we can with what we've got.  We can help!

At Hero's Pets, we can calculate how much your pets food (and other products) will cost you per month to the penny. Unlike most other stores, we base the costs not on how much it cost you to buy it, but how much it costs you to USE it. (We find that some of the "least expensive" products per pound are the most expensive to use). We are happy to help you fit comfortably in your budget and, if you need, we can incorporate the cost of chews, treats, toys, supplements and more into that number.  Click here for help. 

10 products
  • Boulder Dog Food Company Beef Chews
    Boulder Dog Food Company Beef Chews
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
  • Boulder Dog Food Company Bison Chews
    Boulder Dog Food Company Bison Chews
    Regular price
    $4.99
    Sale price
    $4.99
  • Fatworks Pure Pork Lard
    Fatworks Pure Pork Lard
    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $17.50
  • Outward Hound Puzzle Toy - Tornado
    Outward Hound Puzzle Toy - Tornado
    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $25.99
  • Outward Hound Puzzle Toy - Casino
    Outward Hound Puzzle Toy - Casino
    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $29.99
  • Outward Hound Puzzle Toy - Smart
    Outward Hound Puzzle Toy - Smart
    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $17.99
  • Outward Hound Puzzle Toy - Twister
    Outward Hound Puzzle Toy - Twister
    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $29.99
  • Outward Hound Puzzle Toy - Brick
    Outward Hound Puzzle Toy - Brick
    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $25.99